O PLAKATONIE

To konkurs na najlepszy plakat kulturalny w Lublinie. Projekt skierowany jest do autorów plakatów oraz instytucji kultury, które promowały swoje wydarzenia za pośrednictwem kampanii plakatowej. Pierwszy konkurs w 2010 roku wygrał Michał Jadczak z plakatem do spektaklu „Już się ciebie nie boję, Otello!”. Jego praca, obecna na lubelskich ulicach przed premierą, wywołała spore zaciekawienie przechodniów. Gdy zawiał wiatr i podnosił się kawałek papieru, zza twarzy Desdemony prześwitywała czaszka. Drugą nagrodę zdobył Sławomir Księżniak za plakat Lenica & Lenica, a trzecie miejsce przypadło w udziale Karolinie Jóźnik za pracę Mikołajki Folkowe.

Zwycięzcą kolejnej edycji był plakat 12 edycji LAF. Wielkim zaskoczeniem okazał się fakt, że osobą, która z oparcia krzesła wyczarowała całującą się parę był Wiesław Zięba. Ten sam od Reksia i Baltazara Gąbki. Drugie miejsce zajął Sławomi Księżniak za plakat O-Twórz Lublin, a trzecią Michał Szymanek z pracą 18092011.

W 2013 roku jury wskazało na zwycięską pracę Roberta Zająca – hello kitty. Drugie miejsca zajęła Kama Bubicz z plakatem Fatal error, a trzecie objął Kamil R. Filipowski za grafikię koncertu zespołu kIRk.